تماس با ما

فید خبر خوان

نقشه سایت

همه چی ارزونه !!!

تمامی فایل ها با تخفیف ویژه در سایت قرار میگیرد. در ضمن برخی محصولات سایت در جمعه با تخفیف 80 درصدی ارائه میشود ...


دسته بندی سایت

پیوند ها

نظرسنجی سایت

بنظر شما دوستان گرامی چه مطالبی در سایت قرار داده شود ؟

اشتراک در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه لطفا ایمیل خود را ثبت نمائید

Captcha

آمار بازدید

 • بازدید امروز : 544
 • بازدید دیروز : 240
 • بازدید کل : 58145

پایان نامه کاردانی کامپیوتر طراحی وب سایت آژانس مسافرتی 85 ص


پایان نامه کاردانی کامپیوتر طراحی وب سایت آژانس مسافرتی 85 ص

مقدمه

یکی از عمده ترین اهداف طراحی وتولیدکامپیوترها انجام عملیات ذخیره سازی،بازیابی داده ها واطلاعات و انجام انواع محاسبات به وسیله آنها می باشد.برای تحقق بخشیدن به این اهداف وجود دو جزء اصلی یعنی سخت افزار و نرم افزار الزامی است.

با پیدایش اولین کا مپیوترها نیاز به وجود برنامه هایی که بتوان بابکارگیری آنها کامپیوتر را مورد استفاده قرار داد،احساس شد واز آنجا که پردازش در کامپیوترها بر اساس مبنای باینری یا همان(0و1)است. اولین نرم افزارهایی که توسط متخصصین طراحی گردید به زبان ماشین(0و1)نوشته شد.این روش تولید نرم افزار کار دشوارو وقت گیری بود که محدودیت های زیادی را در برداشت.بنابراین متخصصان علوم کامپیوتر تصمیم گرفتند تا نرم افزاری را تولید کنند که بتوانندبا استفاده از آنها هر نوع برنامه ای را با سرعت ودقت به زبان ماشین تبدیل کنند.این امر منجر به تولیدشاخه ویژه ای از نرم افزار ها به نام زبان های برنامه نویسی شد.به این ترتیب به موازات رشد وتکامل صنعت سخت افزار ،زبان های برنامه نویسی کامپیوتر نیز خط سیر تکاملی خود را از زبان ماشین واسمبلی به زبان های برنامه نویسی سطح بالا،ساخت یافته،شی گرا و ویژوال طی کرده وهر روزه زبان های برنامه نویسی کاربردی تری را در اختیار برنامه نویسان قرار دادند.در حال حاضر محدوده زبان های برنامه نویسی کاربردی تری را در اختیار برنامه نویسان قرار دادند .در حال حاضر محدوده زبان های برنامه نویسی گسترده شده و با حضور سیستم عامل ویندوز و رایج شدن شبکه های کامپیوتری به خصوص اینترنت،این مسئله شدت بیشتری پیدا کرد.

همگام با پیشرفت فناوری های دیگر زبان های برنامه نویسی نیز ارتقاء پیدا کرد.وقتی زبان cطراحی و پیاده سازی شد،تحول بزرگی در دنیای برنامه نویسی بوجود آورد.زبان های متعددی از خانواده زبان c طراحی و پیاده سازی شدند که محبوب ترین آنها زبان c#.net است.

این پروژه در رابطه با زبان های برنامه نویسی سطح بالا و مدرن که قابلیت برنامه نویسی در محیط سیستم عامل ویندوز رانیز داشته باشند،تالیف شده است.

توضيح خلاصه در مورد پروژه

معماري : Microsoft C#.Net 2.0

پايگاه داده :5Microsoft SQL Server 200

هدف : امكان رزرو بلیط

امكانات :

- خواندن مقالات موجود در وب سايت‌

- رزرو بلیط و ویرایش آن

- نمایش اطلاعات مسافر

- نمایش اطلاعات پرواز

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فصل اول

مقدمه ای بر اینترنت و برنامه نویسی وب

 

 

 

 

 

 

 

HTML

یک زبان نشانه گذاری است و یک زبان بسیار خوب است . یعنی زبانی است که برای توصیف وارائه متن وگرافیک استفاده می شود .

اسنادHTML حاوی تگ هایی هستند که عناصر درون یک سند HTML را کنترل می کنند.

HTMLبه اسناد اجازه می دهد توسط کاربران دیده شوند.امروزه کاربران مشترک HTML انتشار اسناد روی اینترنت یا اینترنت محلی به فرمتی است که به طور مجازی تمام کاربران بتوانند به ان دسترسی دا شته باشند.

صفحات HTML ایستا ( (Static اطلاعاتی که شخصی می خواهد به حضار منتقل کند را ارائه میدهد.

به کمک HTML می توان به سرعت وبه سادگی صفحات وب دلخواه را خلق کرده و به مخاطبان عرضه نماید. توسعه دهندگان اینترنت اجزای دیگری را به نسخه های اصلی HTML اضافه کرده اند. مرورگر Netscap و Internet Explorer از این اجزا هستند.

HTML قابلیت هایی دارد از جمله :

افزودن لیست به صفحات وب

افزودن متن های مختلف وب

افزودن متن های متحرک به صفحات وب

تنظیم صفحات وب

صدا گذاری در صفحات وب

شکل دادن به صفحات وب

افزودن مطالب چند رسانه ای

قرار دادن تصاویر ویدئویی در صفحات وب

کنترل حالت متن ها

استفاده از جداول برای سازماندهی اطلاعات

قرار دادن زمینه به صفحات وب

کنترل حالت حروف

 

استفاده از زیر صفحات

وظیفه تنظیم صفحات به عهده مرورگر است و طراح صفحه تنها باید مرورگر بگوید که چگونه صفحه را تنظیم کند .

به همین دلیل است که HTML را یک زبان علامت گذاری می گویند. به بیان دیگر طراح صفحه وب به کمک HTML ابر متن را علامت گذاری می کند .

مثلا با قرار دادن علامت Center>> به مرور گر می فهماند که قسمتی از متن مورد نظر باید در وسط صفحه نمایش داده شود .

محل بقیه کار با مرورگر است تا متن مورد نظر را در وسط صفحه جای دهد .

 

ساختار دستورات HTML

دستورات HTML در واقع ابر متن ها را علامت گذاری می کند و با این کار روش به نمایش در امدن انها را به مرورگر می فهماند .به طور کلی دستورات HTML بین دو علامت کوچکتر (< ) و بزرگتر(>) قرار می گیرد و بدین ترتیب از متن عادی متمایز می شوند.

اکثر دستورات HTML به صورت جفت هستند و شامل یک دستور اغازین و یک دستور پایانی می شوند.

قبل از دستورا ت پایانی یک علامت ( / ) قرار می گیرد.

دو دستور اغازین و پایانی با احاطه کردن متن ان را علامت گذاری می کند .

 

اینترنت

) اینترنت را با نام ARPAموسسه تحقیقات علوم دفاعی آمریکا ( 1967در سال

احداث کرد که در دهه هفتاد اینترنت نام گرفت .ARPA NET

اینترنت دارای 2 انقلاب مهم است :

که تنها قادر به ارسال فایل های متنی بود و ضمنا TCP/IPو با ایجاد 1982 1_ در سال

همه گیر نبود .

موسسه تحقیقات فیزیک ذرات بنیادی 2_ درسال 1994 با به وجود آمدن وب توسط

)CERN(

اینترنت از سال 1994 شهرت و موفقیت خود را آغاز کرد.از آن زمان بود که مردم شروع به صحبت در مورد اینترنت کردند, روزنامه ها برای آن مقاله نوشتند و مردم آدرسهای ناشناسی را در پایان برنامه های تلویزیونی دیدند که این آدرسها همراه با علامت / و نقطه بود.

آنروزها خیلی از مردم میگفتند که سال آینده اینترنت مقوله متفاوتی خواهد بود اما مطالب غیر قابل انتظاری پیش آمد ...

بر خلاف بسیاری از مقوله های رسانه ای که در سالهای اخیر معرفی و ایجاد شدند اینترنت اهمیت خود را از دست نداده است . امروزه پس از فروکش کردن هیاهوی اولیه میلیونها نفر در سراسر جهان بطور روزانه از اینترنت استفاده میکنند تا احتیاجات خود را جهت سرگرمی و اوقات فراغت , تجارت, ارتباط با دیگران, یادگیری یا تحقیقات و بسیاری از امور دیگر برطرف کنند . هر روز هم بر شمار استفاده کنندگان از اینترنت افزوده میشود . اگر اینهمه کاربر اینترنت آنرا مفید و جالب نمی یافتند قطعا هر روز بجای افزایش , تعداد استفاده کنندگان کاهش می یافت.

قبل از به وجود آ مدن وب سرویسی که د سترسی به اینترنت و اطلاعات آن را فراهم می ساخت سرویس گوفر بود .

در محیط گوفر که یک محیط متنی و غیر گرافیکی بود با استفاده ازخط فرمان و انتخاب گزینه ارتباط کاربر با اینترنت فراهم می شد.

وب چیست ؟

ظهور وب را می توان منشاء یکی از مهمترین تحولات عصر حاضر در عرصه ارتباطات دانست سابقه اندیشه ایجاد صفحه هایی که به صورت ابر متنی ایجاد و خوانده شود منتسب به طی مقاله ای در ماهنامه 1985 است که در سال Vannevar Bosh وانوار بوش

نگارش در آورد. As we may thinkاتلانتیک تحت عنوان

( Client/ server یک سیستم مبتنی بر سرویس دهنده سرویسگیر ( ( WEBوب (

دادنLinkو پیوند Hypertextبر روی اینترنت است که با استفاده از ابزار فرامین

اجزای اطلاعات به یکدیگر دسترسی به منابع اطلاعاتی را تسهیل می کند و سرویس گیر از روی رایانه خود در خواست صفحه ای را می کند .

این در خواست از طریق اینترنت به رایانه ای که صفحه مورد نظر روی آن ذخیره شده است منتقل شده و صفحه از مسیر اینترنت در نمایشگر رایانه متقاضی نشان داده می شود.

 

 

 

 

 

تاريخچه ASP.Net

قبل از معرفی ويژوال بيسيک در سال 1991 ، پياده کنندگان نرم افزار مجبور به تسلط و مهارت در زمينه استفاده از ++C بهمراه موارد پيچيده ای در اين خصوص بودند . بدين ترتيب ، صرفا" افراد خاص آموزش ديده، قادر به خلق نرم افزارهای قدرتمند بمنظور اجراء در محيط ويندوز بودند. ويژوال بيسيک ، محدوديت فوق را تغيير و می توان اين ادعا را داشت که امروزه خطوط زيادی از برنامه های نوشته شده با استفاده از ويژوال بيسيک کد شده است . ويژوال بيسيک ، ظاهر برنامه نويسی تحت ويندوز را با حذف عمليات اضافی برای نوشتن کدهای لازم جهت طراحی بخش رابط کاربر (UI) ، تغيير داده است . در اين راستا ، زمانيکه بخش رابط کاربر ، ترسيم می گردد ، برنامه نويس می تواند کدهای لازم بمنظور انجام عکس العمل مناسب در رابطه با رويداد ها را به آن اضافه نمايد . زمانيکه ماکروسافت نسخه شماره سه ويژوال بيسيک را ارائه نمود ، مجددا" دنيای برنامه نويسی با تغيير مهمی مواجه گرديد. در اين راستا امکانات مناسبی برای نوشتن برنامه های مبتنی بر بانک های اطلاعاتی ، در اختيار برنامه نويسان قرار گرفت. ماکروسافت بدين منظور محصول جديدی با نام( DAO )DataAccess Objects را ارائه نمود . برنامه نويسان با استفاده از DAO ، امکان انجام عمليات متفاوت در رابطه با داده ها را ، بدست آوردند . نسخه های شماره چهار و پنج ، قابليت های نسخه سه را افزايش و اين امکان را برای پياده کنندگان نرم افزار فراهم نمود تا برنامه های خود را جهت اجراء در محيط ويندوز 95 ، طراحی و پياده سازی نمايند . در اين زمينه ، برنامه نويسان قادر به نوشتن کدهائی گرديدند که امکان استفاده از آنان توسط ساير پياده کنندگان نرم افزار که از زبانی ديگر استفاده می کردند، فراهم گرديد. نسخه شماره شش ويژوال بيسيک ، روش جديدی بمنظور دستيابی به بانک های اطلاعاتی را ارائه نمود: ADO)ActiveX Data Objects ) . يکی از اهداف اوليه طراحی ADO ، امکان دستيابی به بانک های اطلاعاتی برای پياده کنندگان برنامه های مبتنی بر وب است که از تکنولوژی ASP ، استفاده می نمايند.

همزمان با ارائه جديدترين نسخه ويژوال بيسيک که VB.NET ناميده می شود ، بسياری از محدوديت های مرتبط با ويژوال بيسيک برطرف گرديد . در گذشته ويژوال بيسيک با انتفادات فراوان مواجه ( عدم وجود امکانات مناسب در مقايسه با جاوا و يا ++C ) و بسياری آن را نظير يک اسباب بازی در دنيای وسيع زبان های برنامه نويسی می پنداشتند. VB.NET با غلبه بر مشکلات نسخه های پيشين ، توانسته است در مدت زمان کوتاهی ، بعنوان يک ابزار پياده سازی بسيار قدرتمند مطرح و گزينه ای مناسب برای برنامه نويسان در تمامی سطوح باشد .

 

معرفی اوليه ASP.NET

ASP.NET فراتر از يک نسخه تکميل شده در مقايسه با نسخه قبلی خود يعنی ASP کلاسيک است . ASP.NET يک محيط کامل جهت پياده سازی نرم افزارهای تحت وب است . با اينکه ASP.NET از لحاظ گرامر با ASP کلاسيک شباهت هائی را دارد ولی تکنولوژی فوق با ارائه يک مدل جديد برنامه نويسی بهمراه زير ساخت های لازم ،امکان ايجاد نرم افزارهای تحت وب را با امنيت و استحکام بيشتر فراهم می آورد.

ASP.NET برخلاف ASP کلاسيک ترجمه می گردد. در محيط دات نت می توان با استفاده از هر يک از زبانهای برنامه نويسی حمايت شده نظير : Visual basic.Net,C#,Jscrip.Net اقدام به نوشتن برنامه ها نمود.برنامه های ASP.NET از تمامی توان و پتانسيل های ارائه شده توسط دات نت استفاده می نمايند. در ASP.NET می توان از ويرايشگرها ی ويژوال و ساير ابزارهای برنامه نويسی نظير ويژوال استوديو دات نت استفاده نمود.

پياده کنندگان نرم افزارهای تحت وب بکمک ASP.NET می توانند از دو تکتولوژی عمدهء فرم های وب (Web Forms) و سرويس های وب (Web service) برای ايجاد نرم افزار استفاده نمايند.

 

فرم های وب (Web Forms)

با استفاده از تکنولوژی فوق می توان صفحات وب متکی بر فرمهای وب قدرتمندی را ايجاد نمود. در زمان ايجاد صفحاتی از اين نوع می توان از کنترل های سرويس دهنده ASP.NET برای ايجاد عناصر معمولی در طراحی رابط کاربر (UI) و برنامه نويسی آنها برای انجام عمليات خاص استفاده نمود.استفاده از کنترل های سرويس دهنده باعث سرعت در امر پياده سازی فرم های وب خواهد داشت.

 

سرويس های وب XML

اين نوع سرويس ها امکان دستيابی به قابليت ها و پتانسيل های سرويس دهنده را از راه دور فراهم خواهندکرد. با استفاده از سرويس های فوق می توان بخش منطق وسياست های راهبردی نرم افزارها و همچنين دستيابی به داده ها را مديريت نمود.سرويس های وب XML امکان مبادله داده بين سرويس گيرنده و سرويس دهنده و يا بين دو سرويس دهنده را بوجود می آورد.برای تبادل اطلاعات می توان از پروتکل های ارتباطی استانداری نظير http و يا پيامهای XML استفاده نمود. نکته قابل توجه در رابطه با سرويس های فوق توانائی هر برنامه ( صرفنظر از زبان استفاده شده ) و تحت هر نوع سيستم عامل برای استفاده از سرويس های فوق است.

دو مدل فوق قادر به استفاده از تمامی مزايای تکنولوژی های ASP.NET خواهند بود. بديهی است استفاده از پتانسيل های محيط دات نت نيز در اين زمينه وجود دارد. در ادامه به برخی از اين ويژگی های ASP.NET اشاره می گردد.

اگر دارای تجاربی در زمينه پياده سازی نرم افزار های تحت وب بکمک تکنولوژی ASP باشيد ،در اولين نگاه به ASP.NET حتما" متوجه برخی شباهت های موجود خواهيد شد. البته مدل اشياء ASP.NET بصورت کاملا" آشکار با ASP کلاسيک تفاوت داشته و می توان اين ادعا را داشت که ASP.NET بمراتب ساختيافته تر و شی گراء تر شده است . با توجه به مسئله فوق می بايست به اين نکته نيز اشاره گردد که ASP.NET با ASP کلاسيک بطور کامل سازگار نبوده و تقريبا" تمامی صفحات ASP موجود مجبور خواهند بود شاهد برخی تغييرات باشند تا امکان اجرای آنان تحت ASP.NET فراهم گردد. يکی ديگر از تغييرات مهم در اين زمينه ،وجود Visual Basic.NET است .در صفحات ASP فعلی از VBscript استفاده شده است که بنوعی اين زبان در دات نت مورد توجه قرار نگرفته و VisualBasic.NET جايگزين شده است .

▪ دستيابی به بانک های اطلاعاتی از طريق برنامه های ASP.NET بعنوان يک نياز اساسی برای اغلب برنامه های تحت وب مورد توجه خاص قرار گرفته است . در اين راستا ASP.NET امکانات بيشتر و بمراتب راحت تر از لحاظ بکارگيری را پيش بينی کرده است و حتی امکان مديريت بانک اطلاعاتی از طريق کدهای نوشته شده نيز وجود خواهد داشت.

▪ ASP.NET با ارائه يک مدل ساده به پياده کنندگان نرم افزارهای تحت وب اين امکان را خواهد داد که منطق برنامه های خود را نوشته و آنها را در سطح Application اجراء نمايند. کدهای فوق را می توان در يک فايل متنی با نام Global.asax و يا در يک کلاس کمپايل شده که بعنوان يک اسمبلی بکار گرفته می شود ،استفاده نمود.

▪ ASP.NET امکانات لازم برای دستيابی به Application State و Session state را ارائه نموده است.

▪ برای پياده کنندگان حرفه ای تر که قصد استفاده از API را دارند ( ISAPI رابط برنامه نويسی است که در نسخه قبلی ASP از آن استفاده می گرديد) رابط های جديدتر و کامل تر ی را با نام IHttpheandler و IHttpmodule را ارائه نموده است .

▪ ASP.NET از امکانات و پتانسيل های موجود در دات نت و CLR بمنظور افزايش کارائی برنامه ها بخوبی استفاده می نمايد. تمامی کدهای ASP.NET ترجمه می گردنند( تفسير نمی گردنند) در ASP.NET می توان ماژول هائی را که ارتباطی با برنامه ندارند حذف نمود(factorable) . ASP.NET از سرويس های پيشرفته Caching برای افزايش سرعت و کارائی برنامه ها بخوبی استفاده می نمايد. ASP.NET بهمراه يک شمارنده برای سنجش ميزان کارائی عملکرد برنامه ها ، ارائه شده است . شمارنده فوق اين امکان را فراهم می آورد که پياده کنندگان و مديران سيستم يک برنامه دات نت، عملکرد شاخص های لازم برای افزايش کارائی برنامه ها را مشاهده ، بررسی ودر صورت لزوم تجديد نظرهای لازم را اعمال نمايند.


مبلغ واقعی 6,000 تومان    50% تخفیف    مبلغ قابل پرداخت 3,000 تومان

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود. درصورت وجود مشکل می توانید از بخش تماس با ما ی همین فروشگاه اطلاع رسانی نمایید.

Captcha
پشتیبانی خرید

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

  انتشار : ۱۸ فروردین ۱۳۹۷               تعداد بازدید : 33

پرفروش ترین ها


مطالب تصادفی

 • موتورالکتریکی  200 ص
 • مدلسازي و شبيه سازي اثر اتصالات ترانسفورماتور بر چگونگي انتشار 141 ص
 • مدار فرمان کولر 64 ص
 • مترو تهران و کرج 59 ص
 • ماشين بينايي و تصوير برداري ديجيتالي 130 ص

خراسان جنوبی شهرستان قاینات

تمامی محصولات ما با قیمت بسیار مناسب در سایت قرار میگیرد.